Vrah z Přímětic u soudu litoval

vrah z PříměticTa vražda otřásla celým Znojmem. Když vloni v červenci v Příměticích bývalý přítel ubodal matku dvou nezletilých dcer a jednoho dospělého syna, jen málokoho to nechalo chladným. Minulou středu se Ondřej Šmedek začal v Brně Krajskému soudu zpovídat z tohoto činu. Byl obviněný, že svou bývalou přítelkyni napadl nejprve plynovou pistolí, poté pěstmi i kopy hlavně do obličeje a nakonec ji pětadvacetkrát bodl nožem.
Vraha, který se k činu přiznal, přivedla k soudu eskorta. Podle svých slov se na samotný čin nepamatuje. Od okamžiku, kdy začal střílet plynovou pistolu prý má černo před očima a probral se až když ležel vedle své mrtvé oběti, sám také zraněný.
„Je zřejmé, že jsem ji musel usmrtit, ale já mám zatmění. Přiznávám svoji vinu a je mi líto Leoniny smrti. Nikdy jsem si neřekl, že ji usmrtím. To, co se stalo, se bohužel stalo, ale nebylo to mým úmyslem,“ hájil se u soudu Ondřej Šmedek. Pokud se ale u soudu prokáže, že si v inkriminovaný den přinesl na místo kromě plynové pistole také vražedný nůž, bude se jen těžko obhajovat, že již nepřišel s úmyslem zabít. Jednání bylo prozatím odročeno.

Více ve vydání Znojemského týdne ze 4. dubna.