Vyhlašování nejlepších sportovců kralovali „cizinci“

Banská Bystrica, Ostrava, Chile. Co mají tato místa společného a jaký mají vztah ke Znojmu? Právě v nich totiž žijí aktuálně nejlepší znojemští sportovci. Alespoň podle ankety, kterou každoročně pořádá znojemská organizace České unie sportu a jejíž výsledky byly zveřejněny minulou středu při slavnostním galavečeru v divadle.

Titul pro nejlepšího sportovce okresu Znojmo obhájila plavkyně Veronika Kolníková, Slovenka, která žije a studuje v Banské Bystrici, kam zamířila po letech strávených ve Znojmě. Také druhé místo obsadil tradiční držitel předních příček ankety plavec Michal Rubáček, který žije v Ostravě a cenu za něj přebral bratr. Třetí místo získal zástupce poměrně exotického sportu – lyžování na vodních lyžích, Daniel Odvárko z oleksovického Delfína, který získal titul mistra Evropy ve slalomu. Většinu roku tráví na Floridě, momentálně ale je jeho bydlištěm Chile. „Syn se vzhledem k tomu, že vodní lyžování i vyučuje, stěhuje stále za létem, a tak je nyní v jižní Americe,“ vysvětlila maminka, která za Daniela Odvárku cenu přebírala. Zvítězila před svým oddílovým kolegou Michalem Rubáčkem, na třetím místě skončil vodní lyžař Daniel Odvárko.

Vyhlašovaly se také další kategorie. Nejlepším kolektivem byla překvapivě zvolena mužská plavecká štafeta před plaveckou štafetou žen. Až třetí místo tak zbylo pro fotbalisty 1. SC Znojmo, kteří s náskokem vedou Fotbalovou národní ligu a dokonce až pátí byli hokejoví Orli Znojmo, kteří se pohybují na špičce mezinárodní ligy EBEL. Mezi fotbalisty a hokejisty se vklíníli florbalisté TJ Znojmo Laufen CZ. „Myslím si, že fotbalisté i hokejisté si zasloužili být výše,“ konstatoval džentlmensky předseda florbalového klubu Bedřich Daberger.

Nejlepším juniorem se stal také plavec Jakub Březina, druhá byla jeho oddíloví kolegyně Tereza Coufalová a třetí gymnastka Marie Černá. Zvláštní cenu získal její bratr gymnasta František Černý, který se připravuje v brněnském Sokole a jen těsně mu unikla účast na olympiádě v brazilském Riu. „Bohužel o několik týdnů nesplňuji věkový limit pro účast na olympiádě. Mrzí mě to, ale snad to vyjde příště,“ uvedl Černý.

Nejlepším mládežnický kolektivem se stali juniorští florbalisté hrající extraligu před volejbalovými juniory VK Znojmo – Přímětice a staršími žáky Klubu sportovní gymnastiky Znojmo.

Do síně slávy znojemských sportovních osobností se dostali hokejista Peter Pucher, fotbalista Miroslav Steinhauser a běžec Josef Bobek. Titul sportovní sympaťačky si odnesla Nela Mandátová a nejlepší akcí bylo zvoleno Mistrovství republiky v boxu před Vánočním během a Festivalem dračích lodí.

vyhlášení kolníkováIMG_5872IMG_5874IMG_5875IMG_5876IMG_5881IMG_5887IMG_5890IMG_5893IMG_5895IMG_5899IMG_5905IMG_5911IMG_5920IMG_5922IMG_5924IMG_5926IMG_5932