Výroba piva ve Znojmě je na spadnutí

pivovarProhlídka zážitkové expozice v muzeu pivovarnictví zakončená obědem ve stylové restauraci či posezením v předzahrádce. I tak může v budoucnu vypadat nedělní rodinný výlet mnoha Znojmáků a turistů do pivovaru v centru.

Město jako majitele oslovil investor, který nabídl, že v bývalém pivovaru obnoví tradiční výrobou piva. „Minipivovary jsou v České republice na vzestupu a náš pivovar je pro vybudování takového provozu takřka ideální,“ uvedl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Znojemská radnice na zájem pivovarníků, který přišel v červnu, rychle zareagovala a po prázdninách vypsala výběrové řízení. Dostala nabídku na třicetiletý pronájem části areálu bývalého pivovaru od společnosti, kterou zastupuje Miroslav Harašta, zkušený marketingový manager národních pivovarnických společností. Ve Znojmě má vzniknou akciová společnost „Znojemský městský pivovar“, která již představila svůj záměr. „Do dvou let vybuduje v části areálu minipivovar, k tomu stylovou pivovarskou restauraci i s předzahrádkou s krásným výhledem do Gránického údolí a prodejnu piva,“ informoval starosta. Podtrhl, že v pivovaru a restauraci vznikne celkem čtyřiadvacet nových míst. Dnes, 29. září, o něm budou rozhodovat radní.

Více se dočtete zde.