Výstava: Kočky se vzhledem vlkodlaka i s šesti prsty

Téměř stovku chlupatých krasavců nejrůznějších barev a velikostí si nedávno prohlédli návštěvníci dvoudenní mezinárodní výstavy koček ve Znojmě. V sále Kongresového a společenského centra Dukla je představilo na padesát chovatelů od nás, ze Slovenska, z Rakouska, Maďarska, Polska, Německa a Holandska. „Na výstavě Diamonds in the sky ve Znojmě jsou plemena, která v naší republice vůbec nebyla vystavena, jako například lykoi nebo mainská mývalí víceprstá kočka,“ informovala za pořadatele Zora Kolářová, předsedkyně a prezidentka Klubu Cool Cats, který je součástí mezinárodní organizace Tica se sídlem v USA sdružující chovatele koček. Ve Znojmě byly vystaveny kočky s rodokmenem, které podle daných standardů posuzovali hodnotitelé a udělovali jim body, tituly a ceny. „Na některého z nich může zapůsobit i chování kočky, některé totiž nesnesou přítomnost publika, jiné si je naopak užívají,“ přiblížila Kolářová. Doplnila, že soutěžit mohou i kočky domácí.

Kočičímu azylu Znojemsko darovali více než 50 tisíc korun

Pořadatelé výstavy věnovali část ze vstupného kočičímu útulku v našem regionu. Také mu na výstavě poskytli zdarma prostory pro ….

FOTO: Na posledním snímku dole jsou dobrovolnice, které pomáhají Kočičímu azylu Znojemsko. Zájemci získají kontakty a informace na facebooku azylu.

Více se dočtete v tištěné podobě 21. čísla Znojemského týdne, který najdete na novinvých stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny, regionální noviny.