Z dopravní nehody se poučili malí i velcí

Z dopravní nehody 1

Neopatrně jela na kole mladá dívka na Horním náměstí ve Znojmě a srazilo ji auto. Zraněné i cestujícím v autě přivolala pomoc kolemjedoucí cyklistka. Řidiče a spolucestující po vyproštění, kdy hasiči pomocí velkých nůžek uvolnili přední dveře vozu, ošetřili zdravotníci záchranné služby. Jak se ukázalo, mladík cestující vedle řidiče zemřel. Tak dramaticky začínala v úterý v poledne ukázka zásahu profesionálních hasičů, zdravotníků záchranné služby a policistů.

Tematické cvičení pořádala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo ve spolupráci s městem Znojmem, složkami integrovaného záchranného systému a dalšími partnery. Program na Horním náměstí zahájil starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel spolu s ředitelem zdravotnické školy Karlem Piglem.

Zájemci si zde až do odpoledne mohli prohlédnout služební a zásahová vozidla hasičů, záchranářů a policistů., jejich vybavení, výzbroj a výstroj. Dopoledne si za asistence studentů zdravotnické školy vyzkoušeli uložení zraněného na nosítka, ošetření zlomeniny, zástavu krvácení i resuscitaci při zástavě srdce. Dopravní policisté na náměstí představili speciální brýle simulující opilost, únavu i šoféra pod vlivem drog. „Každý si mohl vyzkoušet, jak vidí osoba, která je takto pod vlivem a jak je nebezpečné, když si řidiči sednou za volant opilí, zdrogovaní nebo unavení,“ uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Na náměstí nechyběl ani kriminalistický technik, který v četnické uniformě snímal otisky prstů.

Z dopravní nehody 2   CIMG4269   CIMG4335CIMG4316CIMG4282CIMG4249CIMG4310  CIMG4298