Z dvojzápasu s Bolzanem mají Orli 4 body

Úno 8th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

orli

Úspěšný dvojzápas absolvovali minulý týden Orli Znojmo v nadstavbě hokejové EBEL s jihotyrolským Bolzanem. Na jeho ledě sice po nešťastném průběhu utkání prohráli po nájezdech, ale v pátek si doma spravili chuť a zvítězili 6:4, byť i tentokrát se skóre vyvíjelo poměrně divoce.

Bolzano – Orli Znojmo 3:2 SN
V metropoli jižního Tyrolska v italském Bolzanu vstoupili do zápasu lépe Znojmáci. Jakoby za sebou neměli náročnou cestu po úvodním tlaku domácích se rychle rozkoukali a v první třetině na ledě dominovali. V 7. minutě skóre otevřel Fiala, který dorazil Štachovu ránu. Orli pak prokázali svoji formu, když přežili oslabení tří proti pěti a krátce po jeho skončení udeřili po druhé. Rozhodčí tentokrát dali početní výhodu hostům, a ti ji využili, když se přesně trefil Yellow Horn.
Stav 0:2 pak trval hodně dlouho, i když domácí přidali na obrátkách. Výtečně se opět předváděl Patrik Nechvátal v brance Orlů, který dlouho držel čisté konto. O to přišel až v 50. minutě, když ho z blízkosti překonal Reid. Tato branka dala Jihotyrolanům naději a drželi se jí až do poslední minuty, kdy ji posílili odvoláním brankáře a teč Pollastraneho při power play znamenala vyrovnání.
O bod navíc se pak obě mužstva přetahovala v prodloužení, ale žádné z nich své šance v gól přetavit nedokázalo. A tak rozhodovaly opět nájezdy a opět v nich ani jeden ze znojemských aktérů nesupěl, a tak si bonus připsali na své konto domácí.

Třetiny: 0:2, 0:0, 2:0 – 0:0. Branky a nahrávky: 50. Reid (DiCasmirro), 60. Pollastrone (McMonagle, Palmieri), rozhod. náj. Reid – 7. Fiala (Štach, Lakos), 14. Yellow Horn (Pucher, Šedivý). Rozhodčí: K. Nikolić, M. Nikolić – Pardatscher, Schauer. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváků: 2 387.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, McMonagle, Flemming, Hofer, Bell, Deanesi – DiCasmirro, Broda, Reid – Gander, Pope, Saviano – Palmieri, Foster, Pollastrone – Insam, Bernard, Frank.
Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Lakos, Lattner, Csamango, Roupec, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Fiala – Špaček, Podešva, Yellow Horn – Šedivý, Pucher, Číp – Beroun, Šeda, Novák.

Orli Znojmo – Bolzano 6:4
V odvetě jako by chtěli hosté napodobit Znojmo. Také oni se na soupeřově ledě ujali dvougólového vedení v úvodní části. Ale ještě před jejím koncem zužitkoval přesilovku pět na tři dorážkou Šedivý a přece jen bylo na znojemském stadionu veseleji.
Náladu domácím divákům pak vylepšil v prostřední části Bartoš, který ve 34. min. vyrovnal. když dorazil Birovu střelu.
A scéna byla dokonale připravena pro dramatické závěrečné dějství. V něm si Orli nejprve brankami Štacha a Nováka v první pětiminutovce zajistili dvoubrankové vedení, ale pak snížil Palmieri a tři a půl minuty před koncem využili Jihotyrolané přesilovku. Bylo srovnáno a zdálo se, že páteční duel bude mít podobný scénář jako ten předchozí. Ale proti byl Šulák, který se prodral až před hostujícího brankáře, byl faulován a nařízené trestné střílení proměnil. V posledních vteřiunách pak ještě do prázdné branky pečetil vítězství Znojma Šedivý.
„Bolzano je nepříjemný soupeř. Jsou dobře zorganizovaní v defenzívě a těžko se s nimi hraje. Nepřidala nám ani ta cesta tam a zpátky v jeden den. V Bolzanu jsme vedli po první třetině 2:0, když jsme využili dvě přesilové hry, ale závěr jsme neuhlídali podobně jako v pátek, když už jen nastřelovali kotouče. Bohužel to tam spadlo, ale měli jsme to štěstí, že tentokrát přišlo trestné střílení, které Šuli (Libor Šulák – pozn. red.) proměnil a pak jsme dali ještě jeden,“ hodnotil oba zápasy s Bolzanem trenér Orlů Jiří Režnar.

Třetiny: 1:2, 1:0, 4:2. Branky a nahrávky: 20. Šedivý (Biro, Yellow Horn), 34. Bartoš (Biro, Šedivý), 42. Štach (Tomas, Lakos), 45. Novák (Tomas, Pucher), 58. Šulák z trest. stř., 60. Šedivý (Trivino, Yellow Horn) – 5. Palmieri (Foster), 15. Bell (Flemming, Broda), 49. Palmieri (Oberdörfer, Egger), 57. Pollastrone (Egger, Gander). Rozhodčí: Babic, Gebei – Kaspar, Soós. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:1. Diváků: 2 975.
Orli Znojmo: Nechvátal – Štach, Lakos, Lattner, Biro, Stehlík, Šulák, Roupec – Tomas, Trivino, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Pucher, Novák – Beroun, Šeda, Číp – Csamango.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, McMonagle, Flemming, Bell, Hofer, DeAnesi – DiCasmirro, Broda, Reid – Gander, Pope, Saviano – Palmieri, Foster, Pollastrone – Insam, Bernard, Frank.

Libor Šulák proměňuje trestné střílení a zajišťuje Orlům tři body z druhého zápasu s Bolzanem. FOTO: F. Střecha