Z Grazu se Orli vrátili s bodem

Zář 24th, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Déle než týden čekali hokejoví Orli Znojmo na svůj druhý zápas v EBEL. Nastoupili k němu v neděli večer v Grazu a povedlo se jim zdramatizovat špatně rozjeté utkání a nakonec se domů vrátili alespoň s bodem.

Do vypršení první minuty duelu chyběl právě jedna vteřina a domácí Loney na brankovišti před Nechvátalem prostrčil puk mezi jeho betony. A o dvě minuty později bylo ještě znatelně hůře. Graz totiž přidal další dva góly. Znojemského brankáře to otrávilo natolik, že opustil branku, ve které nevydržel ani celé tři minuty čistého času. Orli pak zaveleli k útoku, ale dlouho se jim nedařilo překonat domácího gólmana Lundina. Povedlo se to v 17. min., kdy si Luciani najel před domácího gólmana, udělal mu blafák a zavěsil. Také na počátku prostřední části pokračovali Orli v tlaku, ale nevyužili jej a domácí jim ve 28. min. odskočili znovu na tři branky. Znojemští ale našli rychlou odpověď, ještě před polovinou utkání snížil C. J. Stretch na rozdíl dvou branek a o tři minuty později už prohrávali orli jen o gól, když se trefil Guman.

Také ve třetí části skórovali jako první domácí, ale Orli znovu našli odpověď. Ve 45. min. snižoval na 4:5 Stehlík. Ale když v 55. min. ve Znojmě dobře známý Yellow Horn znovu zvýšil na dvougólový rozdíl, nevypadalo to s orly dobře. Závěr zápasu ale patřil týmu z jihu Moravy. Během pětadvaceti vteřin 59. minuty se Mc Pherson a po něm Kalus postarali o vyrovnání a zajistili tak Znojmu alespoň bod, neboť hned na začátku prodloužení rozhodli domácí o svém vítězství gólem Ograjenšeka, který využil po patnácti vteřinách nájezd dva na jednoho.