Za krevní plazmu je mimořádná odměna

Nové dárce krve a krevní plazmy hledá hematologicko-transfúzní oddělení znojemské nemocnice. Odběr krevní plazmy probíhá speciálním postupem takzvanou plazmaferézou, kdy se z krve dárce odebere jen krevní plazma a zbývající část krve, což jsou krvinky, se mu vrací zpět. Dárcem plazmy může být každý zdravý člověk ve věku od osmnácti do pětašedesáti let.

Nemocnice ve Znojmě nabízí za odběr plazmy odměnu čtyři sta korun, proplacení cestovného a svačinu v hodnotě pětapadesáti korun. „Nově zavádíme u nových dárců plazmy mimořádnou prémii ve výši čtyři sta korun za čtyři odběry plazmy během dvou měsíců s intervalem mezi odběry čtrnácti dní. Tato prémie platí pro čtvrté čtvrtletí roku 2014. Pro stávající dárce plazmy zavádíme bonus ve výši čtyři sta korun za nábor nového dárce plazmy,“ informoval mluvčí znojemské nemocnice Pavel Jajtner.

Odběr plazmy se provádí každé pondělí od 7 do 15 hodin, úterý od 7 do 9, středu od 7 do 9, čtvrtek od 7 do 16.30 a pátek od 7 do 12 hodin. Odběry krve jsou v úterý a ve středu vždy od 7 do 9 hodin. Objednat k odběru je možné na plazma.hto@nemzn.cz nebo na bezplatném telefonním čísle 800 139 572. Podrobnější informace najdou zájemci na www.nemzn.cz nebo na www.darujkrev.cz, www.cckcb.cz . Zdravotníci hematologicko-transfúzního oddělení znojemské nemocnice doufají, že noví i stávající dárci pomohou zabezpečit krev pro nemocné.