Za spotřebiče z kontejneru dala pětistovku

Za spotřebiče z kontejneru 1

Že odpad odložený do kontejnerů podle zákona již patří městu, zřejmě nevěděla žena, která na náměstí Armády ve Znojmě v neděli před polednem prohrabávala kontejner na elektro odpad a vybírala z něj věci. Vše zachytila obsluha kamerového systému. Hlídka městské policie, která byla poblíž, dotyčnou padesát metrů od kontejneru zastavila. Protože žena neměla v elektronické evidenci přestupců Městské policie Znojmo čistý štít, uložila jí hlídka pěti set korunovou blokovou pokutu. Odpad pak vrátila do kontejneru.

O více než hodinu později položil muž rozbitý skleněný demižon vedle kontejnerů na ulici Dukelských bojovníků ve Znojmě. Ani on neušel pozornosti obsluze kamerového systému. I on se dopustil přestupku, protože odkládání odpadu mimo kontejnery je zakázáno vyhláškou a dalšími předpisy.

Správně měl tento odpad odvézt do některého ze sběrných dvorů ve Znojmě, kde by odpad zdarma převzali,“ vysvětlil preventista Městské policie Znojmo Petr Hladký. Dotyčný byl překvapen, když se u jeho dveří za několik minut objevila hlídka městské policie, a uložila mu blokovou pokutu pět set korun. Muž demižon od kontejneru odvezl.