Začala oprava hráze Vranovské přehrady, na pláž pojede přívoz

zacala-oprava-hraze

Téměř tříletá oprava hráze Vranovské přehrady začala minulý týden a skončí na jaře roku 2019. Koruna hráze bude po celou dobu stavby pro veřejnost uzavřena. Rekonstrukce potrvá více než dva roky, dotkne se ale pouze dvou letních sezón. V období uzavírky se počítá s náhradní dopravou přívozem pro pěší a turisty.

„Stavební úpravy budou spočívat v kompletní rekonstrukci koruny hráze včetně přemostění přelivů, mostních opěr, mostních závěrů i dosavadního zábradlí na obou stranách hráze. Opravou projdou betonové plochy pod jeřábovou dráhou i osvětlení na koruně. V průběhu prací dojde k odstranění a zpětnému položení vozovky včetně izolací. Koruna hráze získá nové osvětlovací stožáry a nové zábradlí,“ vyjmenoval mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Doplnil, že stavba začala přeložkou telefonního kabelu již letos v červnu.

Současně se zahájením rekonstrukce koruny hráze bude zprovozněno náhradní přístaviště v lokalitě…

Foto:

Slavnostní ceremoniál k zahájení oprav se uskutečnil minulé pondělí  na koruně hráze ve Vranově nad Dyjí za přítomnosti generálního ředitele Povodí Moravy Jana Hodovského (uprostřed), starosty Vranova nad Dyjí Lubomíra Vedry (vlevo) a Tomáše Nosska, zástupce dodavatelské firmy OHL Železniční stavitelství.

Více se dočtete v 41. čísle Znojemského týdne.zacala-oprava-hraze