Zamykejte se, i když jste doma. V Rešicích, v Horních Dubňanech a Morašicích se do domů dostaly tři zlodějky

Odemknutými dveřmi nebo vraty se do rodinných domů v Horních Dubňanech, Rešicích a Morašicích koncem srpna dostaly tři drzé zlodějky. Uvnitř pak začaly vše prohledávat, ale naštěstí je vždy a včas domácí přistihli a ihned vykázali ven. Nepodařilo se jim tedy nic ukrást. Troufalá skupinka se snažila zkušeně vysvětlit důvod jejich vstoupení do obydlí. Prý chtějí koupit kůže nebo také staré železo. „V souvislosti s těmito případy občany varujeme a nabádáme k obezřetnosti. I když jste doma, zamykejte vchodové dveře do domů i vrata do průjezdů a dvorů,“ upozorňuje znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Potvrdila, že ženy se dopustily trestného činu porušení domovní svobody.

Policie na všechny obecní úřady našeho regionu z preventivních důvodů rozeslala varovný text pro vysílání v místních rozhlasech, v němž shrnuje tyto tři případy: „Do obce přijelo během dne plně obsazené osobní vozidlo. Skupinka troufalých zlodějů zkoušela brát za kliky domů a drze vstupovala dovnitř. Majitelé je přistihli dokonce až v ložnicích, ale ti se pohotově vymlouvali. Naštěstí se jim tentokrát nepodařilo nic odcizit. Není však vyloučeno, že ve svých protiprávních aktivitách budou pokračovat.“

Policisté zároveň žádají o spolupráci: „Jestliže se v obci objeví podezřelé vozidlo nebo vás tyto osoby dokonce navštíví, ihned volejte linku 158. Policie okamžitě vyšle nejbližší volnou hlídku a ta vše prověří. Poznačte si registrační značku vozu a snažte si zapamatovat i podobu a zajímavosti k popisu osob. Žádná policie na světě se neobejde bez spolupráce všímavých a ochotných osob, kterým není protiprávní jednání jiných spoluobčanů lhostejné,“ uvedla Drahokoupilová.

Zprávu najdete také v 36. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.