Zasedala bezpečnostní rada Znojma. Vydala několik doporučení.


Žádné zákazy a strašení, ale prevence a pomoc. To je výsledek pondělního jednání Bezpečnostní rady ORP Znojmo, která reaguje na poslední vývoj situace kolem koronaviru, kdy se opět celoplošně zavádí zákazy a příkazy. „Podle oficiálních dat Ministerstva zdravotnictví je Znojemsko na semaforu bílé, to znamená nejnižší riziko. „Jsme v kontaktu se všemi složkami a celou situaci monitorujeme. Jak jsme již předeslali, naší strategií nejsou zákazy a nařízení, ale spíše doporučení. Proto jsme s ředitelem záchranné služby MUDr. Luďkem Chloupkem připravili několik jednoduchých doporučení, která by nám měla pomoci celou situaci zvládnout,“ říká starosta Jan Grois, který je i předseda bezpečnostní rady.

Ve znojemských školách i všech budovách Městského úřadu Znojmo panují zvýšená hygienická pravidla. Školám město poskytne infoletáky s informacemi o rozdílných příznacích chřipky, nachlazení a onemocnění Covid-19, aby se v tom pedagogové lépe orientovali. respirátory, štíty a další ochranné pomůcky. Školy obdrželi i zásobu roušek, aby je mohly dát dětem, pokud je zapomenou.

Nadále probíhá také bezplatný výdej textilních roušek občanům města. Pro rizikovou skupinu 50+ a chronicky nemocné má radnice dokonce speciální opakovatelně použitelné roušky s aktivním stříbrem, které poskytují vyšší stupeň ochrany. Roušky je možné vyzvedávat na podatelně úřadu na Obrokové 1/12.

Znojmo by již tento týden mělo obdržet avizovaná podrobnější data od Ústavu zdravotnických informací a statistky a taková podrobnější data by mělo dostávat pravidelně. „Tuto informaci jsem předal také starostkám a starostům v ORP Znojmo, v případě zájmu jim tato podrobnější data také poskytneme,“ uzavírá informace z jednání Bezpečnostní rady ORP Znojmo její předseda Grois.

Informace najdete také v 38. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.