Zázrak se nestal. Orlům končí sezóna

Bře 3rd, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy

To, co bylo víceméně jasné už před pátečním soubojem hokejových Orlů Znojmo s Dornbirnem, se naplnilo. Po devíti letech končí hokejovému Znojmu sezóna takhle brzy. Aby si uchovali Orli naději ještě do nedělního zápasu, potřebovali nutně bodovat výhrou v základní části a k tomu ještě divokou kombinaci dalších výsledků. Nebyl ale naplněn ani první předpoklad. Zápas s Dornbirnem skončil 2:2 po 60 minutách a bonusový bod pro sebe po necelé půlminutě prodloužení získal rakouský tým, který měl už před tím jistotu postupu. Druhé postupové místo má nejblíže jihotyroslké Bolzano. „Nedovedu si letošní výsledky vysvětlit. přitom jsme začali dobře. Pak se nám ale nikdy nepodařilo udělat sérii pěti, šesti dobrýdch zápasů v řadě, na které bychom se chytili,“ konstatoval kapitán Jiří Beroun, který kvůli zlomené lýtkové kosti závěr sezóny trávil mezi střídačkami.

V posledním zápase sezóny nastoupili orli v Bolzanu, které potřebovalo k postupu do play off získat bod. Orli se dostali v závěru první části do třígólového vedení, ale jihotyrolský tým v prostřední části skóre srovnal a pak už kýženou remízu ubránil. Orli nakonec podlehli v samostatných nájezdech, když se žádný z jejich exekutorů netrefil, zatímco domácí jednou skórovali.

Více včetně rozhovoru s Jiřím Berounem najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-10-2018-d5275317.htm