Zemřel po nárazu do nákladního auta

Zemřel po nárazu 1Na rovné silnici z Lechovic do Znojma, přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru šofér ve Fiatu Mareo, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním autem značky Iveco. I když třiceti čtyřletý řidič náklaďáku začal intenzivně brzdit a uhýbat na pravý okraj vozovky, srážce již nedokázal zabránit. „Řidič osobního auta utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Doplnila, že do vozu Iveco narazila zezadu navíc dodávka Ford Transit, kdy její řidič nestačil při této náhle vzniklé situaci včas zastavit. Řidiči nákladních aut se nezranili. Jejich dechové zkoušky byly negativní. Hasiči vyprostili muže zaklíněného v osobním autě a uniklé provozní kapaliny z aut zasypali sorbentem.

Silnice byla neprůjezdná v úseku mezi křižovatkami na obce Dyje a Bantice. Dopravu jsme odkláněli po objízdných trasách přes uvedené obce,“ přiblížila policejní mluvčí. V letošním roce jde o sedmou dopravní nehodu se smrtelným zraněním, kdy na silnicích našeho regionu zemřelo celkem devět lidí. Na autech vznikla asi čtvrt milionová škoda.

Mezi Hostěradicemi a Miroslaví, téměř na stejném místě, se v jeden den staly dvě nehody. V obou případech byla pravděpodobnou příčinou nepřiměřená rychlost při projíždění zatáčky a najetí do protisměru. V obou kolizích figurovala vždy dvě osobní auta. Při jedné nehodě se lehce zranila jedna osoba, při druhé dvě. Dechové zkoušky řidičů byly negativní. Škoda je dvě stě deset tisíc korun.