Žena přišla o kabelku, muž o peněženku

Policisté přijali během třetího lednového víkendu dvě obdobná oznámení, kdy lidé kvůli nepozornosti přišli o své věci. V sobotu před polednem si padesátiletá žena na parkovišti u obchodního domu na ulici Dukelských bojovníků  ve Znojmě ukládala nákup do svého auta a kabelku si nechala zavěšenou na vozíku. V době když ji nehlídala, jí kabelku někdo ukradl. Škoda je téměř 7 000 korun.
V noci ze soboty na neděli odešel jeden z hostů restaurace v Dobšicích na toaletu a nechal si peněženku v náprsní kapse bundy odložené na židli. Po návratu zjistil, že tam není. Zloděj mu krádeží způsobil škodu asi 3 500 korun. „V souvislosti s oběma kauzami zdůrazňujeme, jak je nutné mít svoje věci pod kontrolou. Buďte obezřetní a nedávejte zlodějům šanci,“ připomíná všem znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Zprávu najdete také v 5. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.