Zlatý Znojemský hrozen si odnesl i Luděk Munzar

 

zlatý hrozen munzarmunzar2

Festival plný chutí a vůní Znojemský hrozen, který se ve Znojmě konal už po sedmnácté, skončil a zná své vítěze. Po nejlepších mladých kuchařích z odborných gastronomických škol, kteří se utkali v soutěži o nejchutnější znojemskou pečeni a okurkový salát, ocenění kuchařských knih a gastronomických časopisů roku 2015 jsme také poznali vítěze hlavní části festivalu. Milou a nečekanou  návštěvou na slavnostním galavečeru byl herec Luděk Munzar.
„V televizní sekci vybírala porota vedle českých pořadů také z nabídky anglické, francouzské, portugalské, rumunské, slovenské a slovinské produkce. Bohatě obsazena byla kategorie reklamních spotů. Potěšila i kvalita přihlášených rozhlasových pořadů,“ shrnul ředitel festivalu Adolf Boháček. A kdo si odnesl ocenění nejvyšší?
V rozhlasové sekci si cenu nejvyšší odnesl za pořad Okouzlení slovem Luděk Munzar a František Novotný , který vyrobila tvůrčí skupina Drama a literatura pro Český rozhlas Dvojka, stříbrný hrozen putoval za pořad V jabkancích jablka nehledejte Jitky Slezákové  z Českého rozhlasu Pardubice a bronz získal Slovenský cesnak Hany Michalčíková z RTVS – Slovenský rozhlas – Regina Bratislava.
Zlatý hrozen k televizní sekci putoval do Francie za věčně usměvavým kuchařem Fredem Chesneau za Globe cooker Cameroun. Stříbro bylo za dabing k animovanému filmu Vůně mrkve z produkce České televize a bronz byl za pořad Teď vaří šéf!
TV Prima
Nejlepší reklamou byl podle poroty letos Jan Becher za Havana Club, druhé bylo Nespresso a třetí Kunín Cream.