Znechucený ředitel štítarské školy rezignoval

Ze dne na den, rok před odchodem do důchodu, skončil ředitel štítarské základní školy Lubomír Novák. Znechucen praktikami rodičů, kteří na něj podali trestní oznámení, rezignoval a prohlásil, že se do této školy už nevrátí. Obec tak musí urychleně hledat nového ředitele. Zatím vypsala výběrové řízení s uzávěrkou 15. prosince. Nový ředitel by měl nastoupit prvního února příštího roku.

K důvodům odchodu se nikdo ze zainteresovaných nechtěl vyjadřovat. Poslední kapkou, kterou měl přetéci pověstný pohár ředitelovi trpělivosti, byla údajně situace, kdy při zakládání střeleckého kroužku ukazoval Lubomír Novák žákům vzduchovku. Někteří rodiče si to ale měli vyložit po svém a s tím, že ředitel školy ohrožoval jejich potomky zbraní. Následně odmítli své děti poslat do školy a podali na Nováka trestní oznámení.

Případem se zabývá i policie, do skončení vyšetřování se k této události nebudu vyjadřovat,“ komentoval stručně tuto událost starosta Štítar Oldřich Veselý.

Ani policie nebyla o mnoho sdílnější. „Oznámení jsme přijali a vše nyní prověřujeme. Více informací v tuto chvíli uvádět nebudeme,“ sdělila znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.