Znojemská radnice pomáhá seniorům a dalším ohroženým skupinám s nákupy a potřebnými službami. Mohou požádat telefonicky. Nestyďte se přihlásit.

Požádat v dnešní době o pomoc, není nic ostudného, ale naopak veliká zodpovědnost vůči sobě a celé naší společnosti. S cílem zajistit pomoc seniorům a dalším ohroženým skupinám v souvislosti s rizikem šíření nákazy novým typem koronaviru spouští radnice plán „Potřebuji pomoct“. Pomáhat jsou připraveni nejen pracovníci sociálního odboru, Oblastní charity Znojmo, ADRA nebo Českého červeného kříže, ale také dobrovolníci, kterých se nám přihlásilo už více než 150. „Nabízíme tímto seniorům a dalším osobám pomoc při zajištění nákupů potravin, léků, drogerie, venčení domácích mazlíčků, příp. dalších činností, pokud budou potřeba,“ říká místostarosta Jakub Malačka, který agendu pomoci koordinuje. Pomoc je primárně určená těm Znojmákům, kterým nemohou v první řadě pomoci jejich blízcí. Radnice vytváří podrobnější online databázi těch, kteří budou chtít pravidelnou pomoc (například s nákupy apod.). Odkaz na dotazník „Potřebuji pomoct“: https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/9DKWK9zY. Každý dobrovolník, který k lidem přijde, bude mít oficiální průkaz s razítkem města a také telefonním kontaktem, přes který bude možné totožnost dobrovolníka ověřit. Na speciálním webu www.opatrenizojmo.cz bude k nalezení i vzor průkazu.

Zvláštní telefonní linka

Pro seniory a další ohrožené skupiny, které potřebují pomoct a nemají se na koho obrátit, je zřízeno speciální call centrum. Volat mohou od pondělí do pátku v časech 8:00 – 16:00 na níže uvedená telefonní čísla:

733 781 612

733 781 613

733 781 614

Všechny tyto informace dostanou lidé ve Znojmě díky letákové kampani přímo do svých schránek. Radnice v rámci Plánu prevence a pomoci města Znojma v souvislosti s šířením nového typu koronaviru a onemocněním Covid-19 rozjela plán „Chci pomáhat“ a „Potřebuji pomoct“. Dobrovolníci se do plánu „Chci pomáhat“ mohou hlásit i nadále pomocí dotazníku zde: https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/I2JID8Pn.