Znojemská rodačka Lenka Neterdová napsala román o nezdravé závislosti

Nedávno vydaný román Téměř dokonalý svět představila znojemská rodačka Lenka Neterdová v Městské knihovně Znojmo. Ukázky z knihy kromě autorky četla Dana Nemčoková herečka znojemského Divadelního studia Martiny Výhodové. O spisovatelce, která je absolventkou střední pedagogické školy ve Znojmě, hovořil učitel Jan Navrátil.

V knize, kde nechybí humor ani erotika, se vše točí kolem antidepresiva a hypnotika Sweetdreem, které bere hlavní hrdinka Pavla. „Zrůdnost tohoto léku spočívá v tom, že ovládá člověka pomocí jeho snu a manipuluje s jeho nevědomím. Pacienti se po něm cítí jako úspěšní lidé, kteří našli řešení pro své životní situace. Proto se nechtějí vrátit zpět do reálného života se všemi problémy a potížemi. Je pro ně jednodušší si vzít si další pilulky, které byly vyvinuté z drogy,“ prozrazuje děj románu mladá spisovatelka. Pro odlišení jsou příběhy ve snu tištěny kurzívou.

Román s roční přestávkou psala asi pět let a přiznává, že při psaní se jí hodily všechny obory, které studovala na vysoké škole – češtinu, rodinnou výchovu, psychologii a žurnalistiku.

Více o knize i autorce se dočtete v tištěné podobě 20. čísla Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích.