Znojemské vinobraní: Bude až za rok a přijedou i Chinaski

A je to tady. Pořadatelé ze Znojemské besedy byli nuceni odpískat pro letošek vinobraní ve Znojmě. Mohou za to opatření proti šíření koronaviru. I přes částečné uvolnění není podle organizátorů reálné, aby se letos mohly slavnosti tak obrovské-ho rozsahu uskutečnit. „Dlouho jsme věřili v lepší zítřky, ale i přes nekončící optimismus, který v nás převládal, se Znojemské historické vinobraní letos konat nebude. Důvodem jsou přetrvávající vládní opatření související s pandemií, která neumožňují akci pořádat“, uvádí Znojemská Beseda jako pořadatel vinobraní v tiskové zprávě, kterou vydala v pátek. Letošní vinobraní, které každoročně navštěvuje 80 až 90 tisíc lidí sledující program na třinácti scénách v historickém centru města, se mělo konat v září, ale přesouvá se na příští rok.

„V současné době je možné pořádat akce do 1 000 účastníků, případně do 5 000 lidí, avšak rozdělených do oddělených sektorů. Výhled na září tak, jak jej prezentují vládní představitelé, sice může, za příznivé epidemiologické situace, znamenat zvýšení celkového počtu návštěvníků až na 10 000, avšak zůstává podmínka zachování sektorů a toho, že by lidé mezi jednotlivými sektory, což si v případě vinobraní můžeme představit jako jednotlivé scény, nesměli přecházet. To je pro pořádání Znojemského historického vinobraní nesplnitelné. Nezbývá nám, než letošní vinobraní zrušit,“ vysvětlila mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Vstupenky platí, ale dají se i vrátit

Doporučující stanovisko, vinobraní za současné situace nepořádat, přijala také Bezpečnostní rada města Znojma, která zasedala minulý týden. Shodli se na tom jednomyslně zástupci města i integrovaných záchranných složek. „Je to smutné, protože jsme se na vinobraní opravdu těšili, ale pro letošek to balíme. Dobrou zprávu ale máme. Našlápnutý program, který jsme měli pro naše návštěvníky připravený, přesouváme na rok 2021. Již zakoupené vstupenky zůstávají i nadále v platnosti, jejich vrácení však bude možné. Věříme, že si příznivci Znojemského historického vinobraní vstupenky ponechají a již nyní začnou plánovat návštěvu na příští září,“ uvedl ředitel Znojemské Besedy František Koudela.

Znojemské historické vinobraní se bude konat od pátku 10. do neděle 12. září 2021. V tomto termínu se návštěvníci mohou těšit na interprety, jako jsou Chinaski, Richard Müller, Mikolas Josef, Lucie Bílá, James Harries a spoustu dalších. Na návštěvníky budou jako obvykle čekat tři dny plné zážitků a historické atmosféry. 

Kdo přesto bude chtít vstupenku zakoupenou na letošní vinobraní vrátit, může tak učinit prostřednictvím sítě Ticketstream a to elektronicky, nebo na pobočce, kde si permanentku zakoupil.

Zprávu najdete také