Znojemský aerobik přivezl z Prahy dvě zlaté a jedno stříbro

Po více než půlroční pauze, kdy byl český gymnastický aerobik bez závodů, se podařilo uspořádat alespoň jednu soutěž. Za přísných opatření a zvýšených hygienických podmínek proběhlo 3. kolo Poháru Federací v Praze, kde znojemský klub SK Aerobic Professional Znojmo reprezentovalo 10 závodnic.

V nejmladší kategorii 6 – 8 let zabodovaly obě její reprezentantky a postaraly se o první medaile. Anna-Marie Křenecká s lehkostí provedla všechny obtížné silové prvky a vybojovala si stříbrnou medaili. Vítězkou této kategorie se stala její klubová kamarádka, Dominika Kořínková, která si za technicky čistou sestavu odvezla první místo.

V kategorii 9 – 11 let mělo Znojmo vícečetné zastoupení a doufalo v další medaile. Bohužel dlouhá závodní pauza a nervozita se podepsaly na výkonech znojemských závodnic, a i když byly skvěle fyzicky připravené, psychika tentokrát zvítězila. Nejlepšího umístění dosáhla Nikola Hegerová, která předvedla umělecky krásnou sestavu, ale spadla z povinného prvku a skončila na 8.místě. Za ní po nevydařených prvcích obtížnosti následovaly na 11. místě Natali Fučíková, 14. Karolína Caklová a 17. Nela Matoušková.

V kategorii starších žaček se o další zlatou medaili postarala Anna Klepáčková, která poprvé předvedla svoji novou sestavu a hned ji s přehledem zkušené závodnice proměnila ve zlato. Anička předvedla technicky čistou sestavu se zvládnutými prvky obtížnosti, které nechyběl ani skvělý umělecký dojem. Ve stejné kategorii zajely také