Znojemský „Domeček“ uspořádal již 10. ročník Florbalového tábora

O ten tábor je mezi dětmi extrémní zájem. Organizátoři naplnili stanovené maximum během dvou dnů. Přitom jeho zaměření by ještě před nějakými dvaceti lety nikomu nic moc neřeklo. Dnes je ale florbalový tábor znojemského Střediska volného času hitem. A v uplynulých dnech napsal svůj desátý ročník. S vedoucího tohoto tábora Janem Alexou jsme hovořili o jeho začátcích i současnosti.

Jak jste přišel na myšlenku tábor se zaměřením na florbal uspořádat?Byli jsme ve Středisku volného času, tehdy se nazýval Dům dětí a mládeže, jedinými, kdo se ve Znojmě dětskému florbalu věnovali. Trénoval jsem mládež na Slovenské a v letech 2004 – 2008 jsme pořádali příměstské tábory a pak jsme na to navázali i pobytovým na naší základně na hájence v Olbramkostele. No a letos už jsme měli jubilejní desátý ročník. Za tu dobu jim prošli hráči, kteří se prosadili do A – týmu, třeba Josef Žižka nebo také hokejisté jako Karel Plášek mladší, který v současnosti hraje za Kometu. O mladé florbalisty se tenkrát starali také Marek Šabatka a Zdeněk Franka začali jsme spolupracovat s TJ. Dnes se to otočilo, oni mají mládež a my zájmové kroužky. Mimo jiné i v Příměticích a na různých školách po celém okrese.

Kolik dětí letošní tábor absolvovalo?

Bylo jich 32. Zájem byl ale daleko větší než kapacita. Za dva dny jsme měli plno a do týdne vše zaplaceno. To je unikát.

Více se dočtete v tištěné podobě 35. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.

                     

                                  

dav