Znojemský košt: Degustátoři ochutnali 637 vzorků vín

Hodnocení vzorků vín pro Znojemský košt se uskutečnilo minulé úterý ve Štukových sálech Louckého klášteru ve Znojmě. Bylo připraveno 637 vzorků vín 49 odrůd, které posuzovalo 40 hodnotitelů ve 12 degustačních komisích. Do soutěže bylo přihlášeno 438 bílých vín, 56 růžových a 107 červených vín, 11 vín přírodně sladkých, celkem 637 vzorků. V soutěži o Krále vín odrůdy Rulandské bílé, ročník 2018 a starší, to bylo 26 vzorků. Do soutěže Pečeť znojemských měšťanů – růžových vín porota posuzovala 56 vzorků. Z vinařské oblasti Weinviertel bylo předloženo celkem 171 vzorků, z toho 30 vín s označením Weinviertel DAC, ze Znojemské vinařské podoblasti byly předloženy ….

Pokud se situace nezmění, přehlídka vín znojemské vinařské podoblasti Znojemský košt, s předáním cen a diplomů, je naplánována na 2. května v 11 hodin ve Štukových sálech Louckého klášteru ve Znojmě.

Více se dočtete a foto najdete ve 12. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích nebo v jeho internetové podobě na www.alza.cz v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.