Znojemský park se proměnil v ráj dětí

Kolotoč, skákací hrad, bungee jumping, autíčka, hasičská pěna, malování na obličej, tetování, pískování, akrobacie s kruhem, prolézání tunelem a další atrakce čekaly na mrňata i školáky v sobotu o Dětském dnu ve znojemském parku v centru města. Svou techniku a auta jim ukázali hasiči a strážníci městské policie, sanitku a přístroje zachraňující lidské životy jim představili zdravotníci záchranné služby. Zábavná stanoviště spojená s poznáváním pro nejmenší připravili pracovníci Městských lesů Znojmo. Děti si tak mohly nastartovat traktor na přibližování dřeva, změřit, popsat a očíslovat klády dřevorubeckou křídou, vyzkoušet nošení polen těžařskými kleštěmi nebo se zúčastnit závodů v dřevorubecké přilbě. Také určovaly, která zvířata jsou masožravci, býložravci a všežravci.

Vyvrcholením Dětského dne byl konfetový ohňostroj na Komenského náměstí, kde světelné efekty tvořily do vzduchu vystřelené barevné papírové konfety a spirály. Dětský Den připravila Znojemská Beseda za podpory města Znojma.

Zprávu a fotografie najdete také ve 23. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.