Znojemští florbalisté vezou bronz z Gothia Cupu

znojemští flrobalistéPočátkem ledna se ve švédském Göteborgu konal největší mládežnický florbalový turnaj světa Gothia Cup. Jen z České republiky se na něj vypravilo 39 týmů. Mezi nimi také brněnští Intelligence Buldogs v jejichž tým do 16 let nastoupila také řada znojemských hráčů.
„Vzhledem k finanční náročnosti turnaje jsme se s Brňany dohodli na společném týmu, který bude vystupovat pod hlavičkou Bulldogs Brno,“ vysvětlil předseda znojemského florbalového oddílu Bedřich Daberger.
Znojemskou část výpravy tvořili útočníci Filip Daberger, Patrik Mašek, Jan Novák, Jakub Procházka, obránce Josef Fišer, brankář Jan Handl a trenér Jan Šťastník. Jihomoravanům se na turnaji dařilo. Základní skupinu, ve které je čekali 2 švédské a 1 norský tým vyhráli bez ztráty bodu s impozantním skóre 20:6. Mezi nejlepšími 32 celky je pak čekal švédský IK Södertal, se kterým si i díky výbornému výkonu brankáře Handla a brance Dabergera po velkém boji poradili 3:2. V osmifinále společný brněnsko-znojemský tým narazil na krajany. Do cesta se jim postavil největší český florbalový pojem – Střešovice. Handl opět zachytal výtečně a nepustil za svá záda ani gól. Znojmáci se postarali díky Janu Novákovi a Jakubu Procházkovi o dvě ze tří postupových branek. Ve čtvrtfinále na Jihomoravany čekal finský M – Team 1, který rozdrtili 6:1. Chytal opět Handl, vítěznou branku vstřelil znovu Novák.
Teprve semifinále se stalo pro jihomoravské mladíky konečnou. Tým Höllwiku, který hraje nejkvalitnější soutěž na světě, švédskou Superligu byl nad jejich síly a podlehli mu 1:5. I tak si ale ze Švédska dovezli bronzové medaile, což je obrovským úspěchem společného celku Brna a Znojma.