Znojemští Sokolové odjeli na slet do Prahy

Výprava znojemských Sokolů odjela v sobotu do Prahy. V neděli se zúčastnili slavnostního průvodu, který tvořilo i 35 cvičenců ze Znojma, kteří nesli znojemský sokolský prapor. Šli v něm i znojemští Sokolové v dobových sokolských krojích. Slet se koná 5. a 6. července a bude jej přenášet Česká televize. Kdo ví, možná na obrazovkách zahlédneme i znojemské cvičence.

Znojemští Sokolové se představili v pěti ze třinácti skladeb na krajském sletu jihomoravských sokolských žup v Brně. „Rodiče s dětmi předvedli sestavu Méďové, předškoláci se vydováděli ve skladbě Noty. Kluci a holky, kteří chodí do školy, si zase hráli a cvičili za doprovodu písniček Zdeňka Svěráka a Jana Uhlíře pod názvem Děti, to je vše. Krásnou a náročnou skladbu s hudbou Karla Svobody jsme viděli v podání starších žáků a žákyní. Znojemské ženy cvičily a tancovaly v československé skladbě Spolu. Této nádherné podívané na stadionu Sokol Brno, předcházelo odhalení pamětní desky k 100. výročí založení naší republiky na Besedním domě a slavnostní průvod,“ popsala nezapomenutelné okamžiky z brněnského sletu Eliška Ondráková z TJ Sokol Znojmo.

Fotografie + článek najdete také ve 27. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích. 

FOTO: Z vystoupení znojemských Sokolů na brněnském krajském sletu.