Znojemští taekwondisté vyučovali ve slovenské Seredi

znojemští taekwondisté

Slovenská škola korejského bojového umění Taekwon-Do I.T.F. Sereď je jedna z nejúspěšnějších na celém Slovensku. Také se již po řadu let účastní i mezinárodních turnajů v České republice a čeští bojovníci se s nimi pravidelně utkávají na různých soutěží po Evropě.
V sobotu 5. března se v sereďské tělocvičně uskutečnil tříhodinový seminář o technikách tohoto tradičního bojového umění, který vedl český mezinárodní instruktor František Macek IV. Dan hlavní trenér znojemské školy TKD I.T.F. So-San Znojmo s asistencí veteránského závodníka pana Jiřího Abesky I. Dan na pozvání hlavního trenéra pana Milana Rajského.
Tato společná československá akce se uspořádala již v minulosti několikrát a má za účel vzájemné a pravidelné setkávání českých a slovenských vyznavačů tohoto moderního korejského bojového umění, která je prospěšná pro obě školy.
Na dalším programu je na začátku měsíce května vystoupení znojemských taekwondistů na veřejné exhibiční ukázce v Seredi a na závěr tohoto měsíce přicestují slovenští taekwondisté na kemp do Biskupic. V červnu se navzájem utkají na mezinárodním turnaji Znojmo open.