Znojmák Patrik Malý uspěl v Hlasu Česko-Slovenska a zahajuje sólovou dráhu

Úspěšný interpret písně Let her go, která má na Youtube stovky tisíc zhlédnutí, a účastník pěvecké soutěže Hlas Československa Patrik Malý, vydal nedávno svůj nový singl s názvem Tajemství těl. Mladý muž se narodil ve Znojmě, kde absolvoval Obchodní akademii. V současné době studuje na Ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze. Také pracuje a jako zpěvák pořádá vystoupení, na nichž se doprovází na kytaru.

Kdy jste vůbec začal zpívat?

Můj hudební život začíná v pubertálních letech v malém pokoji ve Znojmě, kdy jsem se rozhodl vzít do ruky zaprášenou kytaru a učit se akordy podle Youtube. Nevím, kde se vzal ten zápal, ale úplně jsem hraní a zpívání propadl. Po dvou letech intenzivní hry pro pár plyšáků a rodinné příslušníky jsem se rozhodl přihlásit do pěvecké soutěže Hlas Československa, kde jsem se dostal až do semifinále.

O čem vypráví Váš singl Tajemství těl?

Žánrem se řadí do populární hudby, protože je rytmický a hravý. K napsání textu a hudby mě inspirovalo mé okolí. Hlavním tématem je nezávazný flirt, známost na jednu noc, ale i prázdnota a osamění. Je o lidech, kteří mají svoje vnitřní problémy, chybí jim láska a ten pocit prázdnoty chtějí zalepit intimní chvílí s lidmi, které už neuvidí. Jenže takový pocit za chvíli odezní, oni vše opakují a tím se dostávají do smutného koloběhu. Myslím si, že to je problém mnoha lidí, a tak jsem měl potřebu o tom napsat.

Jeho producentem je Lukáš Chromek, který vydává hity známých zpěváků jako je Ewa Farna, Michal Hrůza, i poslední písně Karla Gotta Srdce nehasnou nebo skupin Mirai či Sebastian. Jak jste se s ním seznámil?

Neskrývá se za tím žádné drama, ani velký příběh. Jednou jsem …..

Pokračování rozhovoru najdte v tištěné podobě 45. čísla Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.