Znojmo má mistry republiky na dračích saních

Led 25th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

Znojmo má 2Znojmo má 1

Znojmo se od soboty může pochlubit hodně zajímavým titulem mistrů republiky. Vybojovala jej juniorská posádka Dráčata Znojmo oddílu kanoistiky TJ Znojmo, a to v netradiční disciplíně jízdě na dračích saních.
Tato obdoba letních dračích lodí měla o víkendu své druhé mistrovství České republiky ve Žďáru nad Sázovou. Závody se uskutečnily přímo ve městě v blízkosti tamějšího zimního stadionu. Organizátoři připravili skvělou trať, k čemuž také pomohlo aktuálně velmi chladné počasí.
Závodilo se na trati 100 m vyřazovacím způsobem na dvou „lodích“. Po třech vyřazovacích kolech se znojemští junioři prozávodili do finálové jízdy, kde jim soupeřem byla domácí posádka s názvem Smečka. Dráčata Znojmo ve finále předvedla svoji nejpovedenější a nejrychlejší jízdu, a své soupeře, kteří v prvním zkušebním kole znojemské závodníky předjeli o „parník“ – 10 vteřin, porazili v čase 25,09  a stali se pro rok 2016 v této dračí disciplíně Mistry České republiky v juniorské kategorii.
Dračí lodě jsou celoroční sport a dračí závodník tak nezahálí ani přes zimu kdy jsou
řeky, jezera a přehrady zamrzlé. Právě naopak, dračí lodě mají přes zimu svoje závody
na „dračích saních“ a závodí se i v bazénech v přetahování.