Znojmo na vlnách Jazzu

jazz fest (7)

Je to neuvěřitelné, ale festival jazzové hudby ve Znojmě se letos uskutečnil už podesáté.
„Desáté narozeniny jsou narozeniny dítěte, které už ví, co po něm chcete a dokáže vám vedle starostí udělat i velkou radost. Zároveň si vy jako rodiče uvědomujete velkou zodpovědnost, protože vaše dítě čeká puberta. V jubilejním desátém ročníku nás kromě festivalových stálic čekají nové prostory i nové jazzové hvězdy; prostě vše, co se dá od výročního JazzFestu očekávat. A já se těším na to, až to spolu zapijeme sklenkou kvalitního jazzu,” uvedl prezident festivalu Jiří Ludvík.
Slavnostní zahájení festivalu v Městském divadle ve Znojmě 17. ledna muselo být bohužel pro nemoc patrona festivalu Petera Lipy přesunuto, ale již ve středu osmnáctého ledna vystoupil v Louckém klášteře zahraniční host, nadaný italský zpěvák Marco Perfetti, žijící v USA. Ve formaci MARCO Perfetti quintet (Marco Perfetti, USA – zpěv, kytara, Cyrille Oswald, NL – saxofon, Marek Novotný – piano, Petr Dvorský – kontrabas, Tomáš Herian – bicí) představil svůj projekt Perfect Marc s autorskými písněmi v barvitých jazzových aranžích.
V nových prostorách sklepení U Císaře Zikmunda se konaly dva hudební večery. Ve čtvrtek devatenáctého ledna se rozezvučel Vilém Spilka quartet, který zahrál písně Jana Nedvěda v jazzové úpravě a v pátek si fanoušci jazzu mohli poslechnout vítěze soutěže Pódium mladých talentů Bratislavských jazzových dní. Podáváné víno vinařství Trávníček a Kořínek příjemnou atmosféru hudebního večera podtrhlo. Jazzem žilo Znojmo celý víkend. Jazzová hudba zněla z Domu Na Věčnosti, z klubu Harvart, z hotelu Lahofer, z kavárny Anna a z kavárny U Černého psa, ale i z kostela sv. Václava v Louce. A komu nestačil poslech jazzové hudby s ochutnávkou vín místních vinařství, mohl si v sobotu v Obecním sálu v Novém Šaldorfu zatančit s brněnským swingovým bigbandem ve Swingové tančírně. Nezbývá než těšit se na krásný jedenáctý ročník znojemského JazzFestu zase za rok.
jazz fest (5)      jazz fest (6)