Znojmo patřilo divadlu, aneb střípky z festivalových představení

Znojmo 11

Klauni Olina a Hubert jako infostánkaři se divákům během svých představení na Horním náměstí ve Znojmě snažili sdělit užitečné informace prostřednictvím otázek v kvízu, a tak se jich ptali. Dvojice s červenými nosy potkala na náměstí i skutečné pracovníky znojemského Infocentra. Jak se shodli, vůbec si nekonkurovali. Ti opravdoví na otázky návštěvníků a Znojmáků odpovídají.

Horní náměstí se proměnilo v manéž

Jako praví cirkusáci skákali, žonglovali, dělali přemety a stojky mladí umělci ve středečním představení Cink Cink Cirk – Dukto na Horním náměstí. K vrcholům vystoupení patřil vis za vlasy, přesněji za drdol mladé artistky. Jejich virtuózní vystoupení napjatě sledovali malí i velcí diváci a odměnili je velkým potleskem.

Na kafe se šlo do Besedy

Lahodná káva podávaná před čtvrtečním představením Čtení ke kafi v podání hereček – Barbory Seidlové, Daniely Zbytovské a Nikoly Zbytovské z divadla MALÉhRY, navodila tu správnou atmosféru. Autorka hry Daniela Zbytovská se netajila tím, že inspiraci pro příběhy, které zazněly v zaplněném spodním sále Znojemské Besedy, našla v brněnských kavárnách při rozhovorech hostů u vedlejších stolů.

Robinsona Crusoe moře vyplavilo do hradebního příkopu

Již dvaadvacátou divadelní sezónu hraje temperamentní herec, režisér a scénárista v jedné osobě Víťa Marčík inscenaci na motivy knihy Robinson Crusoe spisovatele Daniela Defoa. Ve čtvrtek večer ji představil dětem a dospělým v hradebním příkopu u dolního parku. Spolu s ním hrála téměř desítka diváků, které si herec postupně zval na scénu a zaměstnával jednotlivými úkoly. Takže každý v hledišti musel být ve střehu a počítat s tím, že i on se může ocitnout  ….

Více informací a fotografie najdete ve 34. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích od pondělí 21. srpna.

Znojmo 3A Znojmo 3 Znojmo 6

Znojmo 7   Znojmo 4

Znojmo 8  Znojmo 9 Znojmo patřilo 4

Znojmo patřilo 5  Znojmo patřilo 6

Znojmo patřilo 8  Znojmo patřilo 7   A 4