Znojmo se pomalu obléká do vánočního

 

výzdoba2

Už je to tak. Znojmo se nám zase pomalu obléká do vánočního. A tak i když se s námi podzim ještě zdaleka neloučí a teploty jsou spíše jako v babím létě, nic to nemění na situaci, že už na sloupech jsou k vidění vánoční hvězdy či jiné tvary.

Jak to letos bude s vánoční výzdobou, kde všude bude, bude někde něco svítit nově? Tyto otázky jsme položili mluvčí radnice Zuzaně Pastrňákové. „Výzdoba bude stejná jako v loňském roce. Jen jsme repasovali osvětlení radniční věže do LED technologie s Flash (imitací třpytu),“ odpověděla.

Město tedy bude opět krásné a bude zářit do dáli. Co tato krása stojí?  „Co se týče nákladů na instalaci výzdoby radniční věže, hlavního vánočního stromu na Horním náměstí a stromů v příměstských částech, včetně náhradních dílů, jedná se o částku cca 580 000 korun. Toto pro nás zajišťuje externí firma. Ostatní výzdobu města, jako např. na sloupcích veřejného osvětlení apod., si zajišťujeme ve vlastní režii,“ přidala mluvčí. Náklady na samotné svícení se podle ní nedají přesně vyčíslit. „Energie v podstatě vyčíslit s přesností nelze, neboť to jde do veřejného osvětlení,“ potvrzuje mluvčí.

Bohužel ani  vánoční výzdoba nenechává některé vandaly na pokoji. „Pokud se něco ztrácí nebo poškozuje, jde zejména o žárovky,“ řekla mluvčí s tím, že za kolik korun jich musí každoročně dokupovat nesdělila.