Znojmo zaplnili hudebníci, zpěváci a tanečníci

Znojmo 6

Historické centrum Znojma oživila hudba  nejrůznějších žánrů. Moravské a české lidové písničky hráli a zpívali malí hudebníci ze znojemských dětských cimbálových muzik Veltlínek, Vinohrádek a cimbálovky při Základní škole Pražská.

Do peprnějších lidových písniček se neváhali v pravé poledne na Horním náměstí pustit mladí muzikanti z cimbalMen Lednice.

Černošské spirituály s bravurou přednesla znojemská vokálně instrumentální skupina Mosty na Slepičím trhu, kde vystoupilo i duo sester Pokorných The Carrot Sisters s Petrem Mrkvičkou. Musica Antiqua při hudební škole Yamaha na Obrokové ulici představila folkově laděnou hudbu.

Koncertování ve stanu na Horním náměstí doplnil country tanec „Našich sousedů z Chvalovic“ i street dance znojemské skupiny Mighty Shake. Večer tu zazněly folk rockové písničky Petra Rouzka v podání brněnské kapely Proteď. Na Káře rozehrála paletu hudebních stylů skupina Arrythmia. Výtěžek ze vstupného tohoto charitativního koncertu půjde Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Všechna vystoupení proběhla v rámci Hudebního festivalu Znojmo.

 

 

Znojmo 1

Znojmo 5

Znojmo 2

 

Znojmo 13

Znojmo 9

Znojmo 3 Znojmo 4 Znojmo 8